ŚLUB I WESELE


Dekoracja sali weselnej. 

Strojenie kościoła.

 

Jakie wybrać kwiaty?

Gdzie szukać inspiracji?

Komu powierzyć realizację?

Jakie  stosować kryteria?

Te i wiele innych pytań pojawia się, gdy rozpoczynamy przygotowania do uroczystości ślubnych. Mamy ustaloną datę ślubu, czas pomyśleć o dekoracji kościoła, sali weselnej.

 

Kompleksowa dekoracja ślubna powinna dawać gwarancję, iż połączenie aranżacji kwiatowych z innymi elementami wystroju kościoła czy sali weselnej, da efekt spójności i harmonii. Przemyślana dekoracja tworzy niezapomniany klimat, maluje zachwyt w oczach naszych gości i uświetnia rangę uroczystości ślubnej.

 

W ostatnich latach w salach weselnych królowały kolorowe balony. Obecnie najmodniejsze dekoracje ścienne i sufitowe to draperie z delikatnych tkanin w pastelowych kolorach, harmonijnie nawiązujące do kolorystyki kompozycji kwiatowych.

 

Jeśli nasze przyjęcie weselne zaplanowaliśmy w restauracji to wystrój standardowy sali, nieraz dostajemy niejako w pakiecie, choć czasami niestety w „spadku” po wcześniejszym weselu – co niekoniecznie będzie spełniać nasze oczekiwania. Warto, rezerwując salę uzgodnić wszystkie szczegóły ewentualnego wystroju i ustalić co dokładnie wchodzi w skład dekoracji oferowanej przez właściciela lokalu.

 

Gdy o dekorację sali musimy zadbać we własnym zakresie, przed podpisaniem umowy pytajmy gospodarza na jaką ingerencję w wystrój sali będziemy mogli sobie pozwolić. Może bowiem zdarzyć się, iż nie uzyskamy zgody na mocowanie naszej dekoracji do ścian czy sufitu. Ustalmy także precyzyjnie w który dzień i o której godzinie możemy przystąpić do strojenia sali.

 

Teraz możemy rozpocząć poszukiwania speców od dekoracji. Pytajmy znajomych, przeglądajmy ogłoszenia, poszperajmy w internecie. Nie kupujmy gotowców w sprzedaży wysyłkowej, bo za niemałe pieniądze dostaniemy plastikowe badziewie i po rozpakowaniu przesyłki przeżyjemy gorycz rozczarowania. Unikajmy także pośredników gwarantujących załatwienie wszystkiego za nas, to jedynie gwarancja wysokich kosztów – cała reszta może okazać się dziełem przypadku. Szukajmy na lokalnym rynku usług, małych kreatywnych firm. Koniecznie musimy porównać ze sobą kilka ofert, więc szukajmy w galeriach stron internetowych zdjęć lub materiałów filmowych, które najlepiej będą do nas „przemawiać”. Przeglądając zdjęcia wybranej firmy zwróćmy uwagę na różnorodność propozycji, ogólną estetykę dekoracji, dbałość o szczegóły czy umiejętność łączenia kolorów. Jeżeli nasza koncepcja dekoracji weselnych zakłada, iż wszystkie jej elementy od bukietu ślubnego poprzez dekorację samochodu, wystrój kościoła i sali weselnej, muszą ze sobą korespondować czy wręcz posiadać wspólny pierwiastek, powinniśmy zaufać jednej firmie, która połączy te elementy tworząc niepowtarzalny obraz.

 

Umówmy się telefonicznie na wstępną rozmowę. Najlepiej, gdy przyszła Panna Młoda zabierze ze sobą narzeczonego lub mamę, ewentualnie przyjaciółkę. Większa ilość doradców nie jest wskazana, gdyż wprowadza zamęt i utrudnia znalezienie spójnej koncepcji. Podpowiedzi mamy, ciotki, bądź koleżanki, która niedawno wyszła za mąż, być może będą cenne, ale decydujące zdanie powinno należeć do Panny Młodej. To jej święto, które już widzi oczyma swej wyobraźni i które zechce zapamiętać jako najpiękniejszy dzień w życiu.

 

Osobie, która ma przygotowywać oprawę naszej uroczystości ślubnej, przedstawmy swoją wizję i swoje oczekiwania. Natomiast florysta czy dekorator z pewnością wzbogaci nasz obraz o wiele elementów, których nie braliśmy pod uwagę. Być może zachęci do zrezygnowania z niektórych ze względów praktycznych. Pozwólmy sobie pomóc przy wyborze kwiatów do naszych kompozycji, zdecydujmy o ich ilości i zestawieniu kolorów. Zapytajmy o pokrowce do kościoła na klęczniki i krzesła dla Młodej Pary i świadków. Pytajmy także o pokrowce na krzesła do sali weselnej – w zestawieniu z bielą obrusów uzyskamy wytworną elegancję. Dobra firma zaproponuje nam świeczniki, świece, wazony i inne drobne dodatki. Dobra firma dekoratorska zmieni zwykłą świetlicę w ekskluzywną salę balową.

 

Pozostaje tylko życzyć Młodym Parom, aby podczas przygotowań przedślubnych miały szczęście korzystać z usług tylko tych firm, którym nieobca zasada, iż zadowolenie klienta jest wartością nadrzędną. 

 

 

 Zapraszamy do korzystania z naszych usług

Dekoracja sali weselnej